Soustřední Rádlo 2018

Mezi jednu z dnes už tradičních akcí pořádaných naším pobočným spolkem bezesporu patří i jarní soustředění na Rádle zaměřené na první pomoc a záchranu na zamrzlé vodní hladině. Letos se na nás dokonce usmálo štěstí, uhodily silné mrazy, a rádelské koupaliště se několik dní před naším příjezdem pokrylo silnou vrstvou ledu. Pro novější členy nutno dodat, že takové přízně počasí se nám rozhodně nedostává každý rok, dokonce jsme už několikrát museli kratochvíle na ledových krách zcela vynechat.

Těšíce se na spoustu nových zkušeností jsme v pátek po tréninku dorazili do budovy ZŠ Rádlo, která nás vlídně přivítala a poskytla nám přístřeší na následující dvě noci. Ráno jsme byli vybaveni znalostmi ohledně hydrologie, teorie záchrany a první pomoci. Po obědě ještě i neopreny, vestami a helmami a už nám nic nebránilo si vše prakticky vyzkoušet přímo na koupališti. Kromě sebezáchrany jsme procvičili i využití lana, žebříku a jiných pomůcek.

Unaveni a nabiti zážitky z ledového sobotního odpoledne jsme v neděli už jen procvičili první pomoc přímo na realistických modelových situacích a pak se odebrali zpět do našich vyhřátých domovů.

Velké poděkování patří základní škole, která nám už několik let laskavě poskytuje zázemí a samozřejmě i celé obci Rádlo, která nám ve všem, co jsme potřebovali, ochotně vyhověla. Budeme rádi, když na tuto skvělou spolupráci budeme moci navázat i v dalších letech.

Terka H.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com