Vodní nádrž Mšeno

Vodní nádrž Mšeno je rozsáhlá vodní plocha s velmi členitým terénem nacházející se v centru města. Na jejích březích se v době letní sezóny rekreují tisíce obyvatelů města, ale i návštěvníků z blízkého či dalekého okolí a ze zahraničí, kteří zde hledají odpočinek, klid a bezpečí. Vodní nádrž Mšeno a její okolí využívají nejen plavci, rodiny s dětmi, potápěči, ale i cyklisté a různá plavidla.

Podle vyjádření OHS byla vodní nádrž Mšeno zařazena, jako jediná v okrese, do seznamu koupacích míst EU. Konkrétně se jedná o lokality – pláž u kiosku (Bižuterie) a pláž ve Mšeně (u prutu).

Rizikové oblasti vodní nádrže Mšeno

Vodní nádrž Mšeno se vyznačuje poměrně členitým terénem, zejména na straně vzdálenější od města. Nacházíme zde dobře upravené cyklotrasy na kterých se pohybují nejen cyklisté, ale i pěší, například rodiny s malými dětmi, které sem vyrážejí na procházky. Často zde dochází k nehodám cyklistů s chodci, které jsou někdy lehkého, ale jindy i vážného charakteru.

Břehy přehrady se na mnoha místech svažují velmi prudce k vodě. Téměř vždy jsou plochy hojně navštěvované koupajícími. Dochází zde k častým úrazům, vlivem uklouznutí na štěrkově-písečném povrchu, převažují mnohačetné odřeniny, znečištěné a silně krvácející. Další rizikovou oblastí je vlastní hráz, která láká nezodpovědné plavce ke skokům do vody. Největším rizikem však stále zůstává maketa prutu na mšenské straně přehrady, která je často využívána ke šplhání po konstrukci, což je však velmi zrádné a nebezpečné.

Hráz

Služba na Vodní nádrži Mšeno

Od 1. července do konce srpna zajišťuje náš spolek pravidelné letní služby na jablonecké přehradě.

Jsme k dispozici každý den od 8:00 do 20:00. Zajišťujeme předlékařskou první pomoc a jsme navázání na složky IZS jako je Zdravotnická záchranná služba a Hasičský záchranný sbor. Můžete nás kontaktovat i pomocí krizové linky 112.

Kromě naší základny na poloostrově Tajvan nás můžete zahlédnout při pravidelných objížďkách na lodi, které děláme minimálně jedenkrát denně.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com