Kdo jsme

Hlavním posláním Vodní záchranné služby ČČK je formou preventivní a zásahové služby bdít v místech velkého soustředění vodní rekreace nad bezpečností rekreantů a aktuálně informovat o pravidlech bezpečnosti.

Členové VZS jsou odborně vyškoleni a jsou tak schopni poskytnout komplexní pomoc jak na vodě, ve vodě i pod vodou, tak samozřejmě i na souši. Ovládají svou techniku tak, že jejich zásahy jsou vždy efektivní pomocí lidem, kteří se ocitnou v ohrožení života.

Vodní záchranná služba ČČK je kolektivním členem Českého červeného kříže. Jedná se o neziskovou, nerozpočtovou organizaci sdružující osoby se zájmem o vodu, vodní záchranářství, potápění, vodáctví a další činnosti spojené s vodou.

Vodní záchranná služba ČČK místní skupina Jablonec nad Nisou, vznikla v roce 1987. Do roku 1998 asistovala na požádání při sportovních akcích. Od roku 1998 pravidelně slouží její členové na vodní nádrži Mšeno o letních prázdninách. Členové, kteří jsou složeni převážně z mladých lidí, mají ve většině případů příslušné kvalifikace v oblastech záchranářství, zdravotnictví, potápění a vedení malých plavidel.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com