Závod Tvrdošíjní

Tímto Vás zveme na sportovní měření sil, zkušeností a vytrvalosti.

Tvrdošijní 2014

Závod proběhne na vodní nádrži Mšeno v Jablonci nad Nisou v sobotu 19. srpna 2017.

Podrobnější informacepropozice závodu.

Přihlášky posílejte nejpozději do 23.7.2017 na tvrdosijni@vzs-jablonec.cz

Okénko z historie:

Od roku 1980 pořádali frýdečtí záchranáři modelový závod záchrany tonoucích s názvem “Baška” a později “Tvrdošíjní”. Soutěžilo se v disciplíně, která se skládala z hodu záchranným kruhem, 50 m plavání v šatech, 30 m plavání s ABC, 30 m tažení břemene, 150 m jízda na pramici, 100 m běh a kardiopulmonální resuscitace.

Nadšeným účastníkem byl i Jiří Pechout, místopředseda místní skupiny. Se souhlasem autora nápadu, Jindřicha Měrky, se rozhodl v tradici těchto závodů pokračovat.

„Několikrát jsem se tohoto klání zúčastnil a byl jsem nadšený. Jedinečně vymyšlený závod proklepne skoro dokonale vaši fyzičku, zkušenosti a vytrvalost. Jsem rozhodnutý tuto tradici s Jindrovým souhlasem obnovit.“

J. Pechout

 

A tak se první jablonecký ročník odehrál 29. srpna 2009.

Rekordman:

Trojnásobným vítězem a držitelem rekodru na trati v čase 7:26:67 je Jakub Piňos z MS VZS Brno-střed, který závod hodnotí takto:

„Náročný závod, který je velmi zajímavý svým složením. Prověřuje nejen plaveckou zdatnost ale také ovládání různých pomůcek a plavidel používaných při záchraně. Proto je zajímavý nejen pro závodní záchranáře.

Fotky z loňského ročníku ZDE

Pár fotografií z jednotlivých disciplín:

Hod kruhem

Hod kruhem

Tažení modelu

Tažení pneumatiky

Plovák

Jízda na plováku

Pramice

Jízda na pramici

KPR

KPR

Poháry

Hodnotné ceny