Akce T9

V sobotu 3.11. pořádal nás spolek napínavou outdoorovou hru s názvem Akce T9.

Vzhledem k tomu, že se letos akce konala až po zavedení zimního času, posunul se start už na osmou hodinu ranní. Všech patnáct přihlášených účastníků v šesti týmech (což je, pokud se nepletu, nový rekord!) bedlivě vyslechlo pravidla a zanedlouho potom byl proveden jejich výsadek na tajném území.

Tam už na ně čekaly zapeklité šifry, nelítostní vojáci, kteří to každému chycenému týmu pořádně osladili (jak můžete vidět i v naší fotogalerii) a další vypečené úkoly na cestě k překažení plánů zlotřilého profesora Chepchepse.

Záhy po startu se mezi prvním a posledním týmem vytvořil až propastný časový rozdíl. Na vině bylo zřejmě to, že jediný přespolní tým neznal příliš dobře okolí místa výsadku (ještě aby, když se na tomto místě octl poprvé) a tím pádem byl oproti ostatním ve značné nevýhodě. Nakonec ale překonali nepříznivé podmínky a zdárně se probili všemi šiframi. Když ale v šest hodin dorazili teprve do poloviny trasy, tak po dohodě s organizátorem mu už jen pomohli sklidit stanoviště a závod nedokončili.

V tu dobu byl zbytek týmů už na cestě za profesorem Chepchepsem. Odvážně se prali s náročnými úkoly a pomalu, ale jistě, postupovali směrem k cíli. Na čele závodu figuroval tým Skřeti, který si zvládl své vedení udržet až do cíle a jako jediný dorazil v časovém limitu. Ostatní se ale nenechali zahanbit a svou misi nevzdali. Těsně po konci limitu tak ještě dorazil tým Invicta, který (vzhledem k věku všech svých členek) tímto slušným výsledkem všechny velmi příjemně překvapil. Netrvalo dlouho a světla na konci tunelu nakonec dosáhly i všechny tři zbývající týmy.

Musím se přiznat, že když v půl druhé nebyl nikdo ani v polovině trati, viděla jsem osud naší akce bledě. O to větší bylo mé nadšení, když nakonec závod dokončily téměř všechny týmy. Gratuluji Verče a Adamovi k vítězství! Z mého pohledu největší výhrou zůstává to, že patnáct mladých lidí mělo možnost vyzkoušet si něco nového, mít radost z překonaných překážek a strávit tento listopadový den netradičním, smysluplným a snad i zábavným způsobem. Pro mě je vítěz každý, kdo překonal své obavy i svou pohodlnost, měl dostatek odvahy se postavit na start a byl připraven dát do toho vše, co bude v jeho silách.

Závod dokončili v časovém limitu:

Skřeti (8:57)
Veronika Krátká
Adam Bartoš

Závod dokončili:

Invicta (10:11)
Lucie Pochylová
Nikola Khailová
Markéta Hatašová
Ještě vymyslíme (10:53)
Anna Hušková
Iveta Marešová
Ladislav a spol. (11:16)
Ladislav Marko
Dagmar Lexová
Natan Starčevič
Bambinos (11:16)
Jan Šoufek
Kateřina Pospíšilová
Michaela Medková

Závod nedokončili:

Hrdinná výprava za Zeď
Tomáš Tayari
Jan Fejt

T. Hofrichterová

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com