Prázdninové tréninky

Začaly prázdniny a s nimi spojené letní tréninky. Ty se budou konat téměř každou středu od 16:00. Těšit se můžete například na plachtění, lanovou techniku, ale samozřejmě také plavání :) Takže vezměte kamarády a přijďte si užít odpoledne na přehradě, těšíme se na vás.

Poděkování nadaci Jablotron

Tímto bychom chtěli poděkovat za finanční příspěvek od Nadace Jablotron, za který jsme pořídili nové házecí pytlíky a lezecké vybavení pro výcvik a zdokonalování členů v lanové technice.

(Pokračování textu…)

Zahájení sezóny

Od 1. července do 31. srpna zajišťuje vodní záchranná služba 15 vodních ploch po celé republice. Náš pobočný spolek má již měsíc služeb úspěšně za sebou.
Oproti předchozím rokům je zde několik novinek. Prodloužila se doba služby, nyní jsme na přehradě od 8:00 do 20:00, návštěvníci nás od letoška mohou poznat podle žluto-červeného oblečení, které jsme společně s novým zdravotnickým batohem, vybaveným AED, získali od prezidia VZS z dotace od Ministerstva vnitra ČR.

Cvičení v Litoměřicích

O víkendu 19. – 21. května 2017 proběhlo každoroční cvičení v Litoměřicích (v Píšťanech). Toto cvičení pořádá naše skupina zejména pro členy, kteří v letním období slouží na Jablonecké přehradě jako záchranáři. Úkolem tohoto cvičení je si opět osvěžit ovládání motorových člunů a další zásady a činnosti s tím spojené.

Letos ovšem cvičení bylo v trochu jiném duchu, než v předchozích letech. Součástí bylo školení a zkoušky na kvalifikaci VZP (Vůdce záchranářského plavidla). Školení probíhalo za dohledu zkušených instruktorů Mgr. Jana Sedláčka, Jakuba Mottla a Víta Pekárka. Součástí byli jak přednášky na různá témata (ovládání motorových plavidel, záchrana ve spolupráci s LZS a další), tak praktický nácvik ovládání motorových plavidel, přiblížení k molu, záchrana tonoucího či lanová technika.

Cvičení se celkem zúčastnilo 16 záchranářů a 4 motorové čluny. Fotky z akce jsou k nahlédnutí v galerii.

 

Jarní cena Mladé Boleslavi

V sobotu 8. dubna 2017 se konal druhý ročník závodů v bazénových disciplínách dle ILS v Mladé Boleslavi. Celkem se závodu zúčastnilo přes 150 závodníků z celé republiky (Krnov, Neratovice, Praha 15, Český Krumlov, Ústí n/L, Sokolov, Tábor, Brno, Klatovy). A my nemohli chybět. Náš pobočný spolek na těchto závodech reprezentovali: Ondra Šilhán, Sam Korcina, Dan Staffen, Petr Onodi a Jitka Bímová.

Závodilo se v následujících disciplínách: (Pokračování textu…)

Cvičení první pomoci na Rádle

O víkendu 24. – 26. březen 2017 proběhlo školení první pomoci určené zejména na mládež.

V pátek večer jsme začali přednáškou teorie první pomoci, hlavním tématem byla resuscitace. V sobotu (Pokračování textu…)

Led 2017

Mezi prvním a pátým březnem se ve Sloupu v Čechách konal výcvik záchrany z ledu. Od středy do pátku byl výcvik věnován složkám IZS, armádě a studentům oboru záchranář. Od pátku do neděle přišla řada na členy VZS z celé České republiky.

Led 2017

(Pokračování textu…)

Blanenská 250

O víkendu 24. – 26. února 2017 se konal již tradiční závod Blanenská 250. Letos se účastnil rekordní počet závodníků, celkem 82 záchranářů. I v této konkurenci se naši závodníci neztratili a podali perfektní výkony.

Naše umístění: (Pokračování textu…)

PF 2017

Klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok strávený nejen u vody Vám přeje pobočný spolek Vodní záchranné služby ČČK Jablonec nad Nisou.

PF 2017

O pohár starosty Prahy 15

V neděli 13. 11. 2016 se závodníci z naší skupiny zúčastnili závodu ,,O Pohár starosty Prahy 15“, který se konal na plaveckém bazénu v Hostivaři. Závodilo se jak v disciplínách pro jednotlivce, tak ve dvojicích.

(Pokračování textu…)

>> zpět na hlavní stranu